Dofinansowano ze środków budżetu państwa. Sport dla wszystkich, edukacja przez sport. Dofinansowanie 60000zł. Całkowita wartość 123574zł. Data podpisania umowy 10.2023 rok.

Zajęcia sportowe z elementami badmintona

Zadanie realizowane poprzez zajęcia sportowe z elementami badmintona, kontynuacja projektu z zeszłego roku, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Główny cel zadania to zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa, w różnych grupach środowiskowych, poprzez podniesienie świadomości dotyczącej związku między aktywnym trybem życia , a zachowaniem dobrego zdrowia i sprawności fizycznej, na każdym etapie życia. Miejsce prowadzenia zajęć to Luboń.

Realizacja zadania przyczyni się do rozwiązania problemu wzrastającej otyłości społecznej. Zajęcia będą się odbywać 4 razy w tygodniu po 1,5h, w okresie od 02.01.2023 do 21.12.2023, w dwóch halach w Luboniu. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów badmintona, dopasowane będą do wieku i poziomu zaawansowania. Zakładamy, że w zajęciach udział weźmie łącznie 50 osób z powiatu poznańskiego.

Turniej o Puchar Prezesa LOSiR

Turniej badmintona, druga edycja (w zeszłym roku projekt wspófinansowany z projektu Sportowe wakacje+). Organizacja współzawodnictwa i stworzenie miejsca do rywalizacji dla aktywnych. Termin 17-18.06.2023, hala LOSiR w Luboniu, ul. Kołłątaja 2.

W rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy, rodziny, dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywności fizycznej, aktywne spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczności i rodzin. Turniej będzie podzielony na kategorie i grupy U9, U11, U13, U15, U17 oraz dorośli do kategorii Radosny Amator, Open, 40+.

Planowa liczba uczestników to 110 zawodników z całej Polski.

Projekty dofinansowane ze środków budżetu państwa.